02.08.2021

                             Radek Lehovec – smlouva s Bohemkou.

 

K datu 1.7.2021 uzavřel hráč Radek Lehovec tříletou profesionální smlouvu s klubem Bohemians Praha 1905, kdy klub ocenil Radkův fotbalový potenciál a jeho píli a snahu se fotbalovým profesionálem skutečně stát.

„Lehymu“ přejeme hodně zdraví a štěstí  s tím, že se těšíme, až vyběhne k prvnímu soutěžnímu utkání v zelenobílém dresu v dnes již legendárním „Ďolíčku“.

Věříme, že podpis profi smlouvy bude motivací i pro další hráče naší společnosti.

AE0AAC4D-17DD-48EA-A765-794CEC5237DE.jpeg
8C0CD37E-E211-47FD-9FFE-7A7DE847A922.jpeg
8A921B14-AFC0-4AD4-B1A3-750006EA94BD.jpeg

23.09.2020

Co všechno ovlivnil Covid 
Světová pandemie  Covid 19 zasáhla samozřejmě velmi výrazně i do činnosti naší společnosti a sportovního vývoje hráčů, přesto se všichni snažíme být pozitivní a s nepřízní osudu bojovat. Takže co je u nás nového. 

 

Lukáš Novák brzy oslaví své 24 narozeniny. Bohužel ani v uplynulé sportovní sezóně se mu nepodařilo vybojovat  místo v  základní sestavě druholigového Varnsdorfu, přestože do několika druholigových utkání zasáhl.  Po slibné letní přípravě mu sportovním vedením klubu bylo oznámeno, že se do užšího kádru „nevejde“. Lukáš je především výborný technický fotbalista, a proto je nejen pro Lukáše, ale i pro agenturu rozhodnutí  trenéra klubu velkým zklamáním.  Uvidíme jak  se  s situací Lukáš vyrovná během půlročního hostování v jemu  dobře známém prostředí třetiligových Štěchovic, dnes PFA. Nádherným gólem do sítě Příbramského béčka z půlky hřiště dokázal, že fotbal není jen o atletické vyspělosti, ale především o technice a hlavě. Tak se Lukáši nevzdávej.  
 

Tomáš Bulíř   je dnes nejstarší hráč agentury, byť i jemu bylo teprve nedávno  24 let. Po jarní  covid stopce jsme hledali jak „nakopnout“ i Tomášovu kariéru, a snad se nám to podařilo v klubu blízkém jeho bydlišti FK Přepeře, hrajícího B skupinu ČFL. Způsob jak si například tým v Mol Cupu poradil s druholigovým Varnsdorfem za vydatné Tomášovi součinnosti,  i další branky a asistence v probíhající sezóně snad značí, že Tomáš neřekl v otázce vývoje své kariéry poslední slovo.   
 

Marek Radimský  jako čerstvě dvacetiletý hráč začal svoji druhou sezónu v třetiligové Admiře Praha. Snad si konečně ujasnil své životní priority včetně snahy se posunout do profi fotbalu, kdy první ročník FTVS  zvládl  bez problémů. Trošku jej v rozjezdu do nové sezóny přibrzdili zdravotní problémy a školní kurs, ale budeme zvědaví  zda se jeho sportovní výkonnost  bude posouvat tam, kde to očekáváme-.  
 

Kryštof  Kratochvíl je další hráč ročníku 2000, který nyní přestoupil do přeborového FK Kosoř z důvodů především herního vytížení, které v FK Benešov neměl. Jde sice jen o „přebor“, ale Kryštof si v covid  době dodělal školu a má do fotbalu opět velkou chuť. Tři branky v úvodních pěti zápasech jsou toho snad dostatečným důkazem.  
 

Ondra Jankele (ročník 99) zakotvil po několika zkouškách v  profi klubech v divizním Tatranu Rakovník na půlroční hostování. Snad už se dostatečně adaptoval i na život v hlavním městě, kde se stará sám o sebe, což není pro 21letého kluka nic jednoduchého. ‚Věříme, že konečně začne prokazovat svůj nesporný střelecký talent a bude mít ještě šanci se ve „velkém“ fotbale prosadit. Nyní je bez zdravotních problémů a snad i jeho hlava některé věci pochopila a vyhodnotila.  
V  Tatranu Rakovník nyní působí i další hráč, což je slovenský brankář Ivan Žulevič. Jeho pozice brankáře číslo jedna je i podle slov trenéra Radima Nečase jasná, tak je jen otázkou, jestli se třeba už v zimě společně pokusíme o přípravu v některém klubu vyšší soutěže. 

 

Radek Lehovec  (ročník 2001) jako pravý obránce dnes „B“ týmu Bohemians  bojuje o svoje místo na slunci v dospělém fotbalu. Jeho trenéři jsou bývalí zkušení ligoví borci Vladimír Hruška a Dalibor Slezák, a proto věříme v jeho výkonnostní růst, kdy v kádru týmu je de facto nejmladším hráčem.  Radek na sobě pracuje dál i individuálně, takže nepochybujeme o tom, že se mu jeho snaha vyplatí. 
 

Novým hráčem agentury se stal hráč ročníku  2003  Dominik Bína, kdy jsme létě  realizovali jeho přestup z  Bohemians Praha do FK Příbram především v souvislosti s jeho touhou hrát co nejdříve dorosteneckou extraligu. Dominik se jako levý obránce jevil velmi dobře v přípravě, kdy vstřelil 5 branek a přidal i řadu asistencí.  V tomto trendu pokračuje i v soutěži a jeho tréninková píle i fotbalové předpoklady ho mohou k vytčenému cíli dovést. Tak Dominiku vítej a makej-. 
 

Nejmladším hráčem, kterého momentálně zastupujeme je hráč ročníku 2004 Pavel Samko, jehož mateřským klubem je FK Benešov. V podzimní části dorostenecké ligy mladších žáku vstřelil jako klasický útočník 12 branek, kdy mu nejen díky covidu, ale i díky opakovanému zranění kotníku utekla množnost proměnit  angažmá do Slavie Praha, kdy byl pro jarní sezónu uvolněn na hostování. Po nástupu na sportovní školu do Prahy dokončí sezónu v dorostu Benešova a uvidíme, kam by v jeho podání eventuálně mohla směřovat zimní příprava.  
 

V průběhu času  jsme  ukončili spolupráci s Nathanem Dzabou a Adamem Čechem, kdy jim přejeme hodně úspěchů ve sportovním i osobním životě. 
 

Přejeme všem pěkný podzim, ať  ten covid  definitivně zmizí,  a ať se klukům na hřišti daří--. 

01.10.2019

Devět měsíců v roce 2019 je za námi….

Po skutečně hodně dlouhé pauze přinášíme informace o dění ve společnosti a především o vývoji či změnách u jednotlivých hráčů, přičemž se za zpoždění velmi  omlouváme.

 

Začněme hráčem, který je ve společnosti a de facto ve vzájemném vztahu nejdéle ze všech  ( téměř 8 let ) a  to je Lukáš Novák. Prvního října oslavil své 23 narozeniny a snad jako předčasný dárek si za   naší  součinnosti  „nadělil“  podpis dvouletého kontraktu s klubem FK Varnsdorf, kam zároveň z FK Jablonec přestoupil. I když byl  nejlepším střelcem klubu v letní přípravě,  a například jeho výkon s exligovou Duklou Praha byl z našeho pohledu naprosto excelentní, bohužel v soutěží samé mnoho příležitostí prokázat své kvality nedostává.  Lukáš  si prošel do skutečně profesionálního fotbalu dlouhou cestu, tak mu přejeme, ať svoji trpělivost přetaví ve větší herní vytížení. Za situace, že klub opustilo v létě cca   8 hráčů a v soutěži se zatím určitým způsobem nově hledá, věříme, že se sportovně „chytí“ Lukáš i Varnsdorf. 

 

Tomáš Bulíř   už 23 narozeniny také oslavil a po jeho zimním přestupu také z FK Jablonec do třetiligového FK Litoměřicko, měnil dres i v letní pauze, a to do dalšího třetiligového klubu FK Slavoj Velvary. I on má svůj cíl dojít minimálně do druhé ligy, tak i jemu přejeme, aby se zkoušky v Liberci či Příbrami konečně přetavily v přestup do profesionálního fotbalu.

 

Sebastián Munzar (rovněž ročník 1996) nyní působí v „B“ týmu FK Jablonec, ale neprojevil zájem o další spolupráci, a proto mu jen chceme popřát vše nejlepší v jeho fotbalové budoucnosti.

 

Velký kus práce udělal v létě Marek Radimský. Ve Spartě byla, je a bude vždy obrovská konkurence, takže i přes pozvání do letní přípravy „B“ týmu dospělých jsme se společně rozhodli pro přestup tradičního pražského klubu, navíc třetiligového nováčka FK Admira, kde si Marek vybojoval pozici hrotového útočníka, který stabilně hraje a navíc střílí branky. Od 1. října navíc začne studovat FTVS, takže i tady mu přejeme hodně štěstí. I když v posledních zápasech střelecký prach trochu zvlhnul, důležité je, že Marek má z fotbalu opět radost a ve svých 19 letech má vše před sebou-J.

 

Společnost neprodloužila smlouvy s Ondřejem Adámkem a Markem Štrachem, kdy oba hráči dávají spíše  přednost  studiu  a hraní amatérského fotbalu, nicméně i jim přejeme v dalším nejen sportovním životě hodně úspěchů.

 

Lukáš Hrobník (ročník 2000) rovněž hrál de facto tři roky dospělý fotbal v Jílovém a to by mu po skončení dorosteneckého věku mělo v dospělém fotbale určitě pomoci. Přestoupil do divizního TJ Tatran  Rakovník a uvidíme, jestli se domluvíme na další spolupráci. Důležité je, že zatím stabilně hraje  přesto, že se týmu nedaří podle představ.

 

Kryštof  Kratochvíl je další hráč ročníku 2000. Již v lednu přestoupil z Jílového do FK Benešov, v letní přestávce si zatím místo v třetiligovém týmu dospělých nevybojoval, nicméně stabilně nastupuje v přeborovém klubu SK  Hvozdnice a  o možnost hrát  profi  fotbal se chce ve svých čerstvě dosažených 19 letech ještě určitě porvat.  Honza Koler hrál v 18 letech okresní přebor za Smetanovu Lhotu a dnes je historicky nejlepší střelec naší reprezentace, takže  vždy záleží na každém hráči  čeho chce  dosáhnout,a co pro to dělá.

 

Hráč   Nathan Christián  Dzaba ( ročník 1995)  má s naší společností sice smlouvu do roku 2021, momentálně však zřejmě řeší své osobní problémy, takže i přes  své zkušenosti s fotbalem ze Španělska a Itálie a jeho takřka  raketový start do českého  profi  fotbalu se asi bohužel něco „pokazilo“-L.  Doufejme, že to vyřešíme-J.

 

S Ondrou Jankelem (hráčem ročníku 1999) jsme se domluvili na spolupráci v červnu loňského roku. Od té doby byl Ondra na zkoušce dvakrát v druholigovém FK Varnsdorf a jednou v FK Chrudim a jednou v FK Příbram. A teď si vezměme, že zhruba za ten rok měl Ondra vykloubené rameno, natažené kolenní vazy, zarostlý nehet a především byl na operaci achilovky, kdy toto zranění ho zabrzdilo asi nejvíc. Ondra má určitě jako hrotový útočník potenciál, nyní se připravuje v FK Admira Praha a zápasové vytížení bude mít v FC Jílové. Záleží ovšem především na něm, jestli si určité věci srovná v hlavě, a jestli ho smůla se zraněními přestane provázet. To mu samozřejmě přejeme.

 

Se slovenským brankářem Ivanem Žulevičem  (ročník 1997) jsme se domluvili na spolupráci v březnu letošního roku. Ivan je rovněž hráčem třetiligové Admiry Praha, předtím působil v regionální soutěži v Německu, nicméně i jeho bohužel provází smůla se zraněními. Po květnové operaci menisku si v srpnu zranění bohužel obnovil, je po re operaci, a proto mu přejeme, ať je stejně jako Ondra plně připraven do zimní přípravy.

 

Radek Lehovec   (ročník 2001) je pravý obránce  A dorostu Bohemians Praha a spolupracujeme s ním od ledna. Už loni nastupoval v některých utkáních za juniorské mužstvo a je velká škoda, že dorost Bohemky  v létě nepostoupil do extraligy a hraje jen Českou ligu dorostu, kde je tým sice jasným suverénem, ale kvalita soupeřů je samozřejmě nižší. Radek je naprosto pohodový kluk, má v sobě na obránce velký  ofenzivní  potenciál, a  především  na sobě chce pracovat. Tak Radku ať se daří.

 

V létě jsme se  domluvili  na spolupráci s dalším, dnes již také devatenáctiletým hráčem (ročník 2000) Adamem Čechem, kdy jsme se podíleli na jeho přestupu do divizního FK Benátky nad Jizerou. Adam v dorosteneckém věku nastupoval za  FK Mladá Boleslav, FK Jablonec a nyní  poznává, že dospělý fotbal je něco jiného. Nicméně i on je pohodový a pracovitý kluk, který má svůj fotbalový cíl, který se mu budeme snažit pomoci splnit. Trenéři ho chválí za jeho píli, takže při jeho technických dovednostech a rychlosti nebrání nic tomu, aby se začal prosazovat. Chce to však trpělivost, kterou v sobě musí Adam najít-J.

 

Přejeme pěkný podzim a ať se klukům na hřišti daří-J-J.

04.09.2018

Tak co nám přineslo letošní horké léto a co se událo v letní přestávce.

 

Bylo toho poměrně dost a protože konec přestupního období je až 22. září, tak se ještě něco může určitě stát, protože tak to ve fotbale prostě chodí.

 

Začněme hráči FK Jablonec.  Lukáš Novák (stejně jako Tomáš Bulíř a Sebastián Munzar) prodloužil o rok smlouvu s klubem a po loňské letní  zkoušce tentokrát v druholigovém klubu  FK Varndsdorf uspěl a uvidíme jaké místo si v klubu postupně vydobude. Nicméně jde o profesionální tým se vším všudy a v necelých 22 letech byl nejvyšší čas.

 

Tomáš Bulíř už 22 narozeniny oslavil, nicméně měl trochu smůlu, respektive neměl štěstí na zdraví. V Benátkách,  kde hostoval se na konci sezóny zranil,  a proto nemohl zahájit již domluvenou přípravu s A týmem Slovanu Liberec.  Řádově  tři v týdny se poté připravoval  s klubovou juniorkou, nicméně zůstal v juniorce mateřského klubu a pokusí se během podzimu probojovat do áčka, kde je rychlonohých  „leváků“  nedostatek. Pokud na sobě bude Bulda pracovat, proč by se to nemohlo povést.   

 

Sebastián Munzar bude působit v divizní Jiskře Mšeno, která je jakýmsi jabloneckým béčkem a klub by chtěl do České fotbalové ligy, což se od samého začátku soutěže  snaží potvrzovat. Séba bude de facto doma a uvidíme  jak mu toto angažmá prospěje.

 

Myslíme, že velký kus práce za uplynulou sezónu udělal Marek  Radimský a jeho odměnou je přeřazení do juniorky Sparty, kde ovšem bude o své místo na slunci tvrdě bojovat. Ale tak to má být a jsem rádi, že stejně to vidí sám Marek  a on určitě bojovat chce a bude :-).

 

Druhý mladý sparťan Ondřej Adámek po půl roce v FC Jílové, kde dostal šanci v pěti mistrovských zápasech A týmu dospělých a nevedl  si špatně si musí hlavně vyřešit, co chce a nechce ve fotbale dál dokázat. Pokud by pokračoval tak jako v letní přestávce, tak to bude pouze  fotbal pro zábavu. 

 

O svoji druhou šanci v ligové Slavii  zkusil opět zabojovat   Marek Štrach,  ale ani napodruhé to nevyšlo. U Marka jde především o jeho hlavu a podobně jako u Ondry Adámka o to, kam chce ve fotbale dojít. Jestli jsme u někoho přesvědčení, že má předpoklady pro  profesionální fotbal, tak je to Marek. Pokud  však  při svém nesporném talentu nebude  k sobě dostatečně tvrdý a bude se dál chovat jako dítě a  ne jako chlap, pak to bude také  pouze  funny fotbal.

 

Lukáš Hrobníkpo půlroce v dorostu  Bohemky zakotvil prozatím opět u dospělých FC Jílové. Souběžně se připravuje s jedním klubem České fotbalové ligy a je nadmíru jasné, že dorost už pro něj nemá cenu. Ale i on, by měl být k sobě tvrdší a především silově se na dospělý fotbal vyšší úrovně dostatečně připravit. Ale to je práce :-).

 

Kryštof  Kratochvílje další hráč ročníku 2000. Ještě zvolil na přestup dorostenecké A mužstvo FK Benešov. Je to v konečné fázi jeho volba a doufejme, že mu tento přechod prospěje.

 

Největší smolař naší agentury se jmenuje Jakub Šifra. V nejbližší době bohužel absolvuje reoperaci předního zkříženého vazu,  a proto mu přejeme hodně štěstí, ať se to tentokrát povede a Kuba se bude moct k fotbalu vůbec vrátit. 

 

A teď něco co se nepovedlo. Hráče Václava   Peričeviče  jsme společně především  s trenérem U 18  Bohemky  Davidem Stříhavkou celý půlrok dávali dohromady tak, že se s 21 góly v soutěžích U18 a U 19 stal nejlepším střelcem Bohemky v dorostech. Tým U19 se bohužel v extralize dorostu  nezachránil a proto jsme hledali  pro Vaška nejlepší variantu. Cca 5 týdnů se připravoval s mužstvy Slavie Praha, ale svoji šanci nevyužil. Následně projevil přání vrátit se do Bohemky a ukončit spolupráci . Proto se naše cesty rozcházejí. Každopádně mu přejeme hodně štěstí.

 

No a pro změnu něco co se povedlo. V březnu oslovil přes email naši agenturu hráč Nathan Christián Dzaba.V mládežnických  kategoriích prošel  Spartakem Trnava, následně byl v juniorce Teplic a poté zkoušel štěstí v Itálii a Španělsku. Když přišel na první trénink do Jílového, bylo hned vidět, že tu jsou velké předpoklady, nicméně o týden později musel být střídán v mistrovském utkání už v 75 minutě pro křeče.  Ale  protože celé jaro svou prací na trénincích i v zápasech dokazoval,  že chce hrát profi fotbal, tak hned 18. června nastoupil do přípravy s Viktorií Žižkov. Tam to nevyšlo, ale FK Varndsdorf, také druholigový klub o jeho služby stál hned po prvním tréninku. A proto je Nathan byť zatím jako amatér v profi klubu. Příklad toho, že je to vždy především o hráči a jeho práci.  Nathane Christiáne  jen tak dál :-).

 

Když jsme byli s kolegou Robertem pozorovat v dorosteneckém utkání na  Bohemce  Lukáše Hrobníka a Vaška Peričeviče, upoutal nás v týmu soupeře hráč ročníku 1999 Ondřej Jankele, který ten zápas de facto sám otočil a dal dvě branky. Celkově jich jako nejlepší střelec soutěže dal 36 a to ještě v posledním utkání nemohl pro klubový trest nastoupit. A tak jsme vyjeli do Pardubic a s Ondrou se domluvili na spolupráci. Druholigová Chrudim neměla „srdce“ Ondru angažovat, tak je na „zkoušce“ v Jílovém a hledáme vhodný klub. První zápas byl u všech třech branek týmu. Uvidíme :-).

 

 

Tak  pánové, těšíme  se co na podzim předvedete!!!

12.03.2018

Máme tu březen roku 2018 a s ním přichází jarní fotbalová sezóna. Co přinese společnosti a především hráčům to uvidíme. Zimní příprava bývá vždy dlouhá a nepříjemná a všichni už se těšíme na sluníčko a dobré fotbalové terény. Ale pojďme si alespoň trošku zhodnotit stávající stav.

 

Tomáš Bulíř se z třetiligových Záp přesunul do jiného třetiligového klubu, a to SK Benátky. Začátkem ledna absolvoval týden ve druholigové Příbrami, ale záhy onemocněl a trenér Csaplár se rozhodl, že v danou chvíli bude více příležitostí dávat kmenovým hráčům klubu. Zápy měly o Tomáše opětovný zájem, ale především určité dohody nenašli svého naplnění a proto Benátky, i když se nacházejí na opačném pólu tabulky a bude to boj o záchranu. Nicméně z Jablonce to je trochu blíž , a když i v zimě už byla příležitost absolvovat přípravu s A týmem, Tomášova jarní výkonost by měla směřovat jednoznačně k prosazení se do profesionálního fotbalu se vším všudy.

 

Sebastián Munzar dostal od Benátek nabídku už na konci podzimu a s ohledem na své herní vytížení jsme to vyhodnotili kladně především proto, že si ho přál trenér Jícha. Nicméně trenér Jícha svoji misi těsně před zahájením jarní části sezóny ukončil, a tak to bude mít Séba možná zase o něco těžší. Nicméně v zimních utkáních podával dobré výkony a tak věříme, že i v jeho případě dojde ke sportovnímu růstu.

 

Lukáš Novák je třetím hráčem Jablonce a třetím hráčem ročníku 1996, který v tétofázi  kariéry  musí zabojovat o profesionální fotbal. Bude pokračovat opět ve Štěchovicích a jeho výkony v přípravě by na základní sestavu měli stačit. Ale v létě už by měla přijít ona nabídka, která rozhodne na jaké úrovni bude nejen Lukáš dál fotbal hrát.

 

Mára Radimskýmá své místo v U 18 Sparty vybudované, a i když se potýkal s určitou drobnou krizí je důležité, že ji překonal. Tak Máro na jaře s chutí do boje-J.

 

Ondra Adámek se pro jarní část posune do dospělého fotbalu a prvně ve své kariéře bude měnit dres. I když je to jen I.A třída v Jílovém, určitě to bude ku prospěchu věci poznat dospělý fotbal a svůj letitý stereotyp změnit. 

 

To, že Lukáš Hrobník se už delší čas připravoval  s Bohemkou jsme uváděli. Pod vedením nového trenéru U 18, bývalého ligového hráče Davida Střihavky absolvoval celou zimní přípravu a on a především Bohemka jako klub projevili vážný zájem, který se promítl do půlročního působení u klokanů. Je to jen doklad toho, že i z Jílového vede do ligových klubů cesta. Tak také hodně zdaru.  

 

U Máry  Štracha snad došlo k jeho opětovnému probuzení zájmu o fotbal, proběhla i určitá adaptace na nový školní režim tak i on pro jaro ještě zůstane v Jílovém a uvidíme jak se mu bude dařit.

 

KryštovKratochvílse také rozhodl  setrvat dál v Jílovém a hrát za obě mužstva, tedy dorost i dospělé a je třeba tuto jeho volbu respektovat.

 

Jakub Šifra je opravdu velký smolař. Díky přetrvávajícím zdravotním trablům vůbec zimní přípravu nezačal a je otázkou, kdy bude fit. Takže Kubo bojuj!

Oliver  Šalanský  v dresu Aritmy zdárně pokračuje a pochvaluje si přístup trenéra Adama Petrouše. Věřme, že si během jara opět půjde alespoň v trénincích vyzkoušet i dospělý fotbal, aby se mohl dál zlepšovat.

 

Posledním hráčem se kterým spolupracujeme je Václav Peričevič, hráč ročníku 2000. I on je v danou chvíli hráčem Bohemians U 18, který  fotbalově kultivuje už zmiňovaný David Střihavka. Vašek je nesporný talent, dokonce už okusil i dres mládežnické reprezentace,  ale fotbalový růst si může zastavit  tím, že se jako budoucí profesionál často nechová. Byla by to velká škoda, a to už si hráči téměř v 18 letech musí uvědomit sami, i když okolí pomoct může.

 

Takže pánové ať se na jaře daří a hlavně na sobě pracujte po všech stránkách.

10.1.2018

fotbalový agent

Václav Peričevič se narodil 9.května roku 2000 a je prvním hráčem v roce 2018, se kterým jsme navázali spolupráci a těšíme se, že bude úspěšná.

Václav působil v žákovských kategoriích Slavie Praha, před necelými dvěma lety přestoupil krátce do Jílového a nyní je hráčem U 18  Bohemians Praha 1905. S reprezentací U 17 se před časem  zúčastnil kvalifikace na ME v Lucembursku.

 

Zimní přípravu zahájí v klubu pod vedením nového trenéra, bývalého ligového hráče Davida Střihavky, tak věříme, že do nového roku vstoupil správnou nohou a jeho kariéra se bude vyvíjet tak, aby si své fotbalové sny splnil.

To mu samozřejmě přejeme a budeme se mu snažit maximálně pomoct.

23.11.2017

Tak tu máme konec podzimní sezóny a proti je třeba udělat krátké hodnocení a zamyšlení se jak dál. Kluci šli do půl sezóny s určitými představami a je otázkou jak si je sami naplnili.

 

Tomáš Bulíř si v třetiligových  Zápech  svoji pozici vybudoval a konečná bilance 4 branek a 8 asistencí je na křídelního hráče velice slušná stejně jako konečné pořadí týmu na třetí příčce. Je však otázkou jak a kde bude Tomáš absolvovat zimní přípravu, protože i na pozadí dané výkonnosti by mu minimálně  národní liga  už měla pootevřít vrátka. Důležité je, že si Tomáš sám některé věci srovnal v hlavě a na celkové individuální výkonnosti je to znát.

 

Sebastián Munzar dokončil  podzim jen s malým herním vytížením a tady bude velmi důležité se zamyslet jakou a kde začít přípravu tak, aby sportovní růst nebyl pozastaven. Konkurence na pozici středových hráčů byla vysoká, nicméně pokud si trenér hráče vyloženě přál, je otázkou kde se stala „chyba“ a proč dostal  Séba  tak málo prostoru.

 

U Lukáše Nováka byl jeho přesun do Štěchovic svým způsobem výhra, ale s malou vadou na kráse. Svými výkony, přínosem pro tým a především možností učit se vedle  Ládi Volešáka  došlo jednoznačně k progresu s tím, že je o něj zájem i výše. Nicméně to, že v ročníku už  nastoupil  za dva kluby mu de facto  znemožňuje se posunout dál již teď.  Na druhou stranu je potřeba udělat v klubu, kde mu trenér dal důvěru a on ji snad dobře splácí ještě půlrok dobré práce a pak je jen   na něm, aby už si řekl ne o zkoušku, ale o smlouvu ve fotbale profesionálním se vším všudy.

 

Marek Radimský určitě zmužněl a zesílil, což je pro fotbal dobrá devíza. To je ovšem i důsledkem jeho dobré práce, stejně jako tím, že v U 18 poměrně stabilně hraje. To, že musí na některých věcech pracovat on ví, a je důležité že se zlepšovat chce. Tréninkový proces má svoji kvalitu a ve fotbale se můžou velké změny udát i díky jednomu hodně povedenému zápasu.

 

Ondra je rovněž pracovitý hráč-brankář, ale u něj je herní vytížení bohužel menší i s ohledem na vysokou konkurenci v klubu. I tady se asi v zimní přestávce budeme muset vážně zamyslet jak dál, jestli třeba nějaká změna nebude ku prospěchu věci.

 

U Máry Štracha  bylo v podzimní části nejdůležitější především znovu probudit jeho zájem o fotbal jako takový. Dá se říci, že půlrok se celkově nevydařil a je potřeba hledat takovou motivaci hráče i okolí, aby se nesporný talent neocitl v pozici, kterou si před rokem nikdo nedovedl představit. Ale věřme, že to nejhorší máme za sebou-J.

 

Lukáš Hrobník de facto od září trénoval s  Bohemkou a to že, za jílovské áčko dosáhl osobní bilance 4 branek  a 9asistencí , tedy byl  de facto nejefektivnějším hráčem mužstva o něčem svědčí. Uvidíme, jak to po zimní přípravě s jeho dalším angažmá dopadne, ale pokud na sobě bude chtít pracovat budoucnost před s sebou určitě má.

 

Kryštov Kratochvíl je další mladý hráč se všemi „problémy i radostmi“ 17 let. On si hlavně sám musí uvědomit  co ve fotbalu  dokázat chce  a pak, co všechno je proto  třeba  dělat. Tři góly za dospělé jsou slušné, ale výkonnost je jak na houpačce. Jednou výkon na muže utkání, podruhé na střídání po deseti minutách. Zima asi ukáže jak dál.

 

Jakub Šifra je velký smolař. Když už se konečně dostával do základní sestavy a především slušné formy, přišlo opět zranění a další operace. Meniskus by měl být ošetřený a Kuba už chce opět začít. U něj platí dvojnásob, že mu přejeme hlavně hodně zdraví.

 

Nově spolupracujeme s hráčem ročníku 2002 Oliverem Šalanským. 

Jako kmenový hráč Aritmy hraje Českou ligu dorostu U 17 pod vedením trenéra Adama Petrouše. Jeho podzimní bilance 5 branek a 5 asistencí jako levého záložníka je za situace celkových 19 branek mužstva velice slušná. Tak Olivere makej!!!

 

No a vám, kteří sledujete naše aktuality přejeme příjemné chvíle a trocha odpočinku bez fotbalu, který nám ovšem brzy začne zase chybět. :-)

4.10.2017

Pro život fotbalisty snad dvojnásobně platí staré přísloví, že jednou jsi dole a jednou nahoře, protože skoro pořád vyhrávají jen kapely, ale k fotbalu patří vítězství i porážky,  a to se samozřejmě týká i hráčů. Takže pokud jsme v letní aktualitě uváděli, že se toho událo poměrně dost, ale že se řada věcí ještě finalizuje, tak to byla „svatá pravda“.

 

Tomáš Bulíř si v  Zápech vybojoval pevnou  pozici a dá se říci, že patří mezi stabilní hráče základní jedenáctky. Po deseti kolech soutěže má na svém kontě cca čtyři asistence ,ale bohužel jen jednu vstřelenou branku a právě proto, že hraje pravidelně,  by to chtělo branek určitě víc.

 

Sebastián Munzara jeho situace v týmu je ztížená tím, že ve středu zálohy nastupují zkušení domácí borci , bývalý sparťan Putza kapitán Jelínek, a  jeho herní  vytížení  momentálně neodpovídá předsezónním představám. Nicméně Séba je bojovník a proto věříme, že jeho chvíle v soutěži ještě přijdou.

 

Právě i s ohledem na přetlak ve středu pole a způsobu hry mužstva Záp, který je blíže britským ostrovům než Pyrenejím se ještě před koncem přestupního období povedlo přesunout Lukáše Nováka do známého prostředí klubu TJ  Štěchovice. Domácí trenér Zbyněk Busta o Lukáše hodně stál aasi věděl proč. Vítězství v Brozanech 5:4 a Lukáš je i přes zranění u zrodu rozhodující branky. Týdenní nucená pauza a nošení ortézy nebrání tomu, aby Lukáš vstřelil s Čížovou vítěznou branku a určil výsledek 4:3. Další domácí utkání, kdy téměř 75 minut hrají domácí borci proti Benešovu v deseti a je tu nahrávka na remízovou branku Lukáši Batkovi.  Snad byl debakl s Pískem 0:5  vyjímkou  potvrzující pravidlo.

 

Mladí sparťané Marek Radimský a Ondřej Adámek mají možnost okusit i juniorskou ChampionsLeague. Marka bohužel trápilo svalové zranění a znovu se do formy dostává, Ondra má  přes stabilní výkony za reservní devatenáctku obrovskou konkurenci v dalších brankářích z reprezentace. Ale jak se říká práce a trpělivost přináší růže a podzimní sezóna je teprve v polovině.  

Marek Štrach i přes jasný zájem Slavie zatím i s ohledem na zdravotní patálie zůstává v Jílovém. On sám si však především musí vyjasnit životní priority.  I když přesun do nového školního prostředí určitě také nese své negativa, je třeba na sebe být víc tvrdý a s životem se prát.

 

U Lukáše Hrobníka je situace trochu jiná, ale z pohledu vývoje hráče podobná. Slavia  testování ukončila, Lukáš si dodělal resty ve škole, z Břežan se přestěhoval do Prahy a tréninkový proces nyní absolvuje s Bohemkou, která o něj projevila zájem už v létě.  Doufejme, že určitá stabilizace ve všem povede ke zlepšeným výkonům a v zimě snad k definitivnímu přesunu.

 

Kryštov  Kratochvíl měl po absolvování celé letní přípravy  odBohemians jasnou nabídku. Proč ji zatím nevyužil  musí vědět hlavně  on sám. Přístup  v tréninku i utkáních má  slušné parametry. Je třeba doufat, že zapracuje i na svém největším nedostatku, což je disciplína,  a pak se určitě může výrazně sportovně  posunout.

 

Jakub Šifra  úspěšně složil zkoušky na VŠ, ale problémem je , že v Plzni. Tréninkový proces je proto nedostatečný a bohužel i na výkonech je to zatím vidět.  Uvidíme  jaké najdeme řešení vedoucí k celkovému progresu.

 

No a to je pro tuhle chvíli vše. :-)

14.08.2017

Co se událo v letní přestávce.

Bylo toho poměrně dost a ještě se řada věcí finalizuje.

Začněme hráči FK Jablonec.  Lukáš Novák, Tomáš Bulíř a Sebastián Munzar, všichni hráči ročníku 1996 se již na sklonku června zapojili do přípravy s druholigovým FK Varndsdorf. Mimo jiné všichni tři hráli na turnaji v Benátkách, kde v konkurenci dnes  ligových Mladé Boleslavi a Bohemians, a loni ligového Hradce Králové tento turnaj vyhráli. Přesto, že dostali příležitost i v dalších utkáních, rozhodlo se vedení klubu nereflektovat na jejich případné angažmá.

Přesto má mateřský klub o sportovního růstkluků  zájem a věří v jejich budoucí potenciál , a i protojim nabídl prodloužení profesionálních smluv za vylepšených podmínek, za což je třeba poděkovat. Velmi záhy po ukončení zkoušky ve Varnsdorfu se se zájmem o angažmá  přihlásil účastník ČFL SK Zápy, a  i díky konstruktivnímu přístupu všech zainteresovaných  došlo k dohodě na půlročním hostování všech tří. Držíme tedy klukům palce, ať svoje angažmá v malém městečku blízko Prahy , ovšem s entuziasmem domácké atmosféry optimálně sportovně využijí a pomohou sobě i klubu k dobrým výsledkům i výkonům.

Mladí sparťané Marek Radimský a Ondřej Adámek po zisku titulu mistra republiky ve své věkové kategorii U 17 začali na začátku července společnou  přípravu týmů U 18 a U 19, Ondra po operaci kotníku začal v individuálním režimu, ale nyní je už natolik v pořádku, že mu trenér Erich Brabec již dal šanci v přípravném utkání s Bohemkou. 

 

O svoji šanci v ligové Slavii bojuje až doposavad Mára Štrach, který absolvoval tréninky a soustředění s U 17, ovšem v jeho boji jej  brzdí  opět bolavý kotník s tím, že momentálně se podrobuje odborným  vyšetřením a léčebným procedurám.

Ve Slavii je na zkoušce nyní i Lukáš Hrobník s tím, že čtrnáctidenní test absolvoval v divizních Zbuzanech, takže uvidíme kam bude jeho další působení nasměrováno.

Už v zimě se s dorosteneckým mužstvem Bohemians  U17 připravoval Kryštov Kratochvíl a teď v létě absolvoval celou přípravu. Trenér Harant má o jeho angažmá zájem,  a tak je nyní víceméně na Kryštofovi, jestli se rozhodne tuto šanci využít a bojovat o svoji fotbalovou budoucnost.

Jakub Šifra se díky vstřícnému přístupu třetiligových Štěchovic mohl čtrnáct dní připravovat pod taktovkou trenéra Zbyňka Busty a nyní se připravuje jako již definitivně dospělý hráč s FC Jílové na zahájení bojů v I. A třídě.

Všem hráčům přejeme v podzimní části soutěží hodně štěstí a hlavně  zdraví, protože z výše uvedeného vyplývá, že  to fotbalisté potřebují  nejvíc :-).

27.6.2017

Gratulujeme Marku Radimskému k získání prvního titulu v kariéře a samozřejmě gratulujeme i Ondřeji Adámkovi... :-) :-)